آشنایی با بیت کوینارز دیجیتالبیت کوین

ارز دیجیتال کوزاما (KSM)

اگر وارد این صفحه شده اید یعنی که به حوزه ارزخای دیجتال و سرمایه‌گذاری در این بازار علاقه‌مند هستید. خب، صفحه خوبی را انتخاب کرده‌اید. در این صفحه ما قصد داریم درباره ارز دیجیتال کوزاما (کوساما) صحبت کنیم. می‌خواهیم ببینیم این ارز رمزنگاری شده چه ویژگی‌هایی دارد و چه پیش‌بینی‌هایی درباره آینده آن شده است.

پس در ادامه با ژوپیتر همراه باشید.

تاریخچه ارز دیجیتال کوزاما (Kusama)

پروژه ارز دیجیتال کوزاما  در سال 2018 راه‌اندازی و در سال 2019 وارد بازار شد. شاید کوزاما در ظاهر یک شبکه آزمایشی به نظر برسد اما حقیقت این است که این پلتفرم فراتر از یک شبکه آزمایشی است. کوزاما صرفا یک پلتفرم آزمایشی نیست بلکه یک شبکه بلاکچین واقعی است. این شبکه قادر است مثل پولکادات اما با سرعت بیشتر استفاده بشود.

کوزاما به نسب پولکادات سرعت و امنیت بیشتری دارد. این شبکه توانسته نواقص پولکادات را برطرف کند. به همین دلیل این پروژه موفق شده است طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند.

خب حالا شاید از خودتان بپرسید پولکادات چیست؟ پولکادات نسل جدید پروتکل‌های بلاکچین است. هدف پولکادات این است که شبکه‌ای واحد از بلاکچین‌های هدفمند و یکپارچه را ایجاد کند تا از این طریق، بتواند برخی از مشکلات ازجمله مقیاس‌پذیری (کندی و پرهزینه‌بودن تراکنش‌ها) و تعامل‌پذیری در فضای ارزهای دیجیتال برطرف ‎کند.

افرادی که به دنبال توسعه هستند از این پلتفرم استفاده می‌کنند و هنگامی که پروژه آنها رشد کرد وارد پولکادات می‌شوند. پلتفرم کوزاما این فرصت را فراهم می‌کند تا توسعه‌دهندگان بتوانند تکنولوژی‌های جدید را آزمایش کنند. به کوزاما شبکه فناوری قناری نیز گفته می‌شود.

ارز کوزاما در یک نگاه

شروع توسعه 20 سپتامبر 2019
ارائه دهندگان بنیانگذاران پولکادات
نام اختصاری KSM
وضعیت توسعه فعال
میزان توکن ارائه شده 8,980,098
میزان دارایی 10,000,000
وب سایت رسمی kusama.network

 

بنیانگذاران ارز کوزاما

 

همان تیمی که پولکادات را ایجاد کردند و به شرکت Parity Technologies معروف هستند ارز کوزاما را هم توسعه داده‌اند. بنیانگذار این ارز دیجیتالی ، دکتر Gavin Wood است. این شخص یک دانشمند و برنامه‌نویس مشهور کامپیوتر و همچنین یکی از بنیانگذاران ارز دیجیتال اتریوم  است.

جالب است بدانید که شرکت Parity Technologies متشکل از یک تیمی است که اعضای آن شامل تعدادی از موفق‌ترین مهندسان بلاکچین جهان هستند. این شرکت بیش از 100 کارمند در سرتاسر جهان دارد .

تعداد توکن‌های در گردش ارز دیجیتال کوزاما

 

از نوامبر 2020، موجودی در گردش کوزاما ، 8.47 میلیون توکن و موجودی کل آن 10 میلیون توکن گزارش شده است. موجودی حداکثر کوزاما برخلاف برخی از بلاکچینها ثابت نیست و هر سال با نرخ تورم 10 درصد افزایش پیدا می‌کند.

مقدار کوزامای استیک شده ، موجب تغییر در نحوه ی توزیع توکن‌های ضرب شده ی جدید ( از تورم ) می‌شود. مثلا اگر دقیقا نیمی از توکن‌های کوزاما استیک شده باشند ، اعتبارسنجان 100 درصد توکن‌های ضرب شده جدید را دریافت می‌کنند.

اما اگر این مقدار بالا یا پایین 50% باشد بخشی از پاداش های تورم به خزانه داری کوزاما تعلق می‌یابد.

ارز کوزاما در ابتدا بعنوان یک ایردراپ  برای افرادی که در فروش توکن پولکادات (DOT) مشارکت داشتند ،‌ راه اندازی شد. نرخ توزیع این ارز با نسبت ۱:۱ بود . افرادی که توکن DOT نداشتند می‌توانستند با استفاده از فاوست ، توکن کوزاما  را بدست بیاورند. البته این مورد در حال حاضر منسوخ شده است . برخلاف پولکادات، کوزاما برای  افزایش موجودی در گردش خود، تغییر نام مجدد انجام نداده است.

کیف پول‌های ارز کوزاما

 

کیف پول‌های مختلفی برای نگهداری و ذخیره‌سازی ارز دیجیتال کوزاما وجود دارد. یکی از این گزینه‌ها، افزونه پولکادات گوگل کروم است.

از کیف پول‌های مخصوص اندروید و iOS موبایل می‌توانیم: فیرلس والت  (Fearless Wallet)، آی‌ام توکن (imToken)، کلور (Klever)، پولکاوات (Polkawallet) و استایلو (Stylo) نام ببریم. کیف پول‌های لجر مدل نانو اس و نانو ایکس نیز از والت‌های سخت‌افزاری مناسب برای پشتیبانی ارز دیجیتال کوزاما هستند

آینده ارز دیجیتال کوزاما

 

در شبکه کوزاما، هیچ دکمه قطعی وجود ندارد. این یعنی هیچ مقام مرکزی قادر نیست فعالیت این شبکه را متوقف کند. تنها راه پایان کار پلتفرم کوزاما، از طریق حاکمیت و تصمیم هولدرهای رمز ارز KSM است که البته وقوع چنین چیزی بعید به نظر می‌رسد.

در نهایت، کوزاما و پولکادات به‌عنوان شبکه‌های مستقل و به همراه جوامع، حاکمیت و کاربردهای مکمل خود به فعالیت خود ادامه خواهند داد. این دو پلتفرم ارتباط نزدیک خود با یکدیگر را حفظ خواهند کرد. احتمالا بسیاری از تیم‌ها نیز همچنان اپلیکیشن‌ها ی خودشان را روی هر دوی این شبکه‌ها مستقر خواهند کرد. در آینده، به منظور تعامل متقابل شبکه‌ای بین این دوپلتفرم؛ به احتمال زیاد شاهد ایجاد پلی بین کوزاما و پولکادات باشیم.

از کجا ارز کوزاما را تهیه کنیم ؟

 

در حال حاضر بیشتر معاملات این توکن در صرافی بایننس نجام می‌شود. صرافی‌های بزرگی وجود دارند که این توکن را عرضه می‌کنند که ازبین آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • صرافی هیوبی گلوبال (Huobi Global)
  • صرافی کراکن (Kraken)
  • صرافی کوکوین (KuCoin)
  • صرافی بیت فینیکس (BitFinex)
  • صرافی بیت رکس (Bittrex)

نحوه دریافت ارز دیجیتال کوزاما

 

به طرق مختلف می‌توانید ارز دیجیتال کوزاما را تهیه کنید که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

نگهداری توکن‌های دات (DOT)

با توجه به اینکه ارز دیجیتال کوزاما قرار است در آینده با ارز دیجیتال پولکادات همسو شود، افرادی که ارز دیجیتال دات (DOT) دارند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت توکن کوساما ثبت کنند و معادل تعداد توکن‌های پولکادات خود توکن کوساما دریافت خواهند کرد.

فاست‌ها

یکی دیگر از روش‌هایی دریافت ارز کوزاما، ستفاده از روش‌های فاست (Faucet) است.  این روش مستلزم شرایط و الزامات است. یکی از این الزامات، داشتن یک حساب گیت هاب ( Github) ساخته‌شده پیش از تاریخ 21 جون 2019  است.

اگر چنین حسابی را دارید، مشمول دریافت آدرس رمز ارز کوساما هستید. فقط به خاطر داشته باشید که این آدرس برای دریافت توکن KSM فقط یکبار قابل استفاده بوده و هر کاربر گیت‌هاب نیز هر 24 ساعت یکبار قادر به استفاده از این فاست خواهد بود.

سخن پایانی

ارز دیجیتال کوزاما

در این مقاله ارز کوزاما را بررسی کردیم. کوزاما یا کوساما (Kusama) یکی از جدیدترین و عجیب‌ترین پروژه‌های اخیر در دنیای رمز ارزها است. این ارز دیجیتالی که به «شبکه قناری» پولکادات نیز معروف است اخیرا رشد خوبی داشته است. کوزاما به دلیل داشتن ارز دیجیتال محلی خود به نام KSM، بیشتر از یک شبکه آزمایشی است.

دنیای ارزهای دیجیتال بسیار بزرگ و پیچیده ای است. در بازار ارزهای دیجیتال، هزاران رمزارز وجود دارد. اگر شما همراهان عزیز نیز قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارید بهتر است با تحقیق و مشاوره در این مسیر گام بردارید تا خدای نکرده متحمل ضررو زیان نشوید.

مطالب مرتبط

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا