آموزشسیستم عاملفناوری

10 تا از بهترین و برترین افزونه‌های فایرفاکس (firefox)

در حال حاضر فایرفاکس (Firefox) بعد از Google Chrome دومین مرورگر (browser)  محبوب از نظر میزان استفاده  است. برخی از استفاده کنندگان فایرفاکس (Firefox) را بخاطر ویژگی های خصوصی پیشرفته آن دوست دارند. اگرچه دلیل اصلی انتخاب فایرفاکس (firefox) توسط استفاده کنندگان، قابلیت شخصی سازی این مرورگر (browser)  است. با نصب افزونه‌های مختلف می‌توانید فایرفاکس (Firefox) را شخصی سازی کنید.

ده ها افزونه دیگر وجود دارد که می‌توانید برای بهبود تجربه کاربری آنها را در بخش افزونه‌های فایرفاکس (Firefox) جست جو و نصب کنید. برای استفاده بهتر از مرورگر (browser)  فایرفاکس (Firefox)، در این مقاله از ژوپیتر 10 مورد از بهترین وبرترین افزونه‌های فایرفاکس (Firefox) را به شما معرفی میکنیم که پیشنهاد میکنیم حتما نصب کنید.

تا انتهای مقاله همراه باشید.

قبل از هرچیز بهتر است ابتدا یاد بگیریم چطور یک پلاگین یا همان افزونه را در فایرفاکس (Firefox) نصب کنیم

نحوه نصب افزونه در موزیلا فایرفاکس (Firefox)

برای راحتی کار از کلید میانبر استفاده میکنیم، مرورگر (browser)  خودمون رو باز میکنیم و کلید های میانبر ctrl + shift + A  را فشار میدهیم، یا اینکه روی منوی مرورگر (browser)  کلیک میکنیم و گزینه add-on  را انتخاب می‌کنیم و وارد صحفه زیر می شویم:

در این بخش اگر از قبل افزونه ایی نصب کرده باشید رو بهتون نشون میده و اگر افزونه ایی نداشته باشید افزونه‌های پیشنهادی برای نصب رو بهتون نشون میده که در صورت نیاز میتونید اون ها رو نصب کنید.

اما ما میخواهیم کل افزونه‌های فایرفاکس (firefox) رو ببینیم پس اسکرول میکنیم به سمت پایین و روی دکمه آبی رنگ find more add-ons کلیک میکنیم تا وارد صفحه زیر شویم:

در قسمت find add-ons اسم افزونه موردنظرمون رو مینویسم و کلید اینتر رو میزنیم تا وارد صفحه موردنظر بشیم و در صورتی هم که افزونه خاصی مد نظرتون نیست و فقط میخواین با افزونه‌های کاربردی فایرفاکس (firefox) آشنا بشین در همین صفحه اسکرول کنید به سمت پایین و علاوه بر طرفدارترین افزونه ها، میتوانید کل افزونه‌های فایرفاکس (Firefox) رو در دسته بندی های جدا مشاهده کنید

به طور مثال ما میخواهیم در اینجا افزونه Privacy Badger نصب کنیم که در ادامه توضیح میدهیم که این افزونه چه کاربردی دارد پس اسمش را در قسمت find add-ons مینویسم و اینتر میزنیم و وارد صفحه موردنظر میشویم:

در اینجا اطلاعات موردنظر افزونه ایی که میخوایم رو میبینم که چقدر نصب فعال داشته و چه امتیازی داره و…

حالا برای نصب افزونه کافیه روی دکمه add to فایرفاکس (Firefox) کلیک کنید و منتظر باشید تا نصب تموم بشه (به همین راحتی)!

در حین نصب شما با این گزینه رو به رو خواهید شد

کافیست روی دکمه add کلیک کنید تا نصب افزونه تمام شود و به مرورگر (browser)  شما اضافه شود.

بهترین و برترین افزونه‌های فایرفاکس (firefox) برای حفظ حریم خصوصی و امنیت

مهمترین افزونه‌هایی که ما توصیه می کنیم قبل از شروع استفاده از فایرفاکس (Firefox) نصب کنید مواردی هستند که به شما کمک می کنند امنیت خود را بهبود ببخشید و از حریم خصوصی خود به صورت onlineمحافظت کنید .

این افزونه ها به شما کمک می کنند تبلیغات پاپ آپ  را مسدود کنید، جستجوی شمارا خصوصی نگه می دارد و  از پیگیری فعالیت onlineشما توسط وب سایت ها جلوگیری می کند در ادامه پر استفاده ترین افزونه ها را به شما معرفی میکنیم:

CyberGhost VPN Free Proxy

CyberGhost VPN Free Proxy یک افزونه VPN فری یا رایگان است و جز بهترین وبرترین افزونه‌های فایرفاکس (Firefox) از دیدگاه استفاده کنندگان می باشد؛ که می‌توانید با نصب آن بر روی فایرفاکس (firefox)، لایه محافظتی بیشتری به امنیت مرورگر (browser)  خود اضافه کنید.

CyberGhost مکان و آدرس IP شمارا پنهان می کند، به شما کمک می کند هنگام مرور از ردیاب ها جلوگیری کنید و هرگونه بدافزار و تهدیدات امنیتی را که ممکن است به شما وارد شود مسدود می کند.

افزونه CyberGhost VPN فایرفاکس (Firefox) فری یا رایگان است و در سراسر جهان، از جمله کشورهای دارای سانسور اینترنتی، در دسترس است. با نصب افزونه CyberGhost به راحتی میتوانید یک vpn داخلی در مرورگر (browser)  خود داشته باشید.

نکته: این افزونه هم برای مرورگر (browser)  فایرفاکس (firefox) و هم برای کروم وجود دارد

Privacy Badger

Privacy Badger با بررسی وب سایت هایی که می خواهند فعالیت online شمارا ردیابی کنند و مسدود کردن ردیاب های وب به شما کمک می کند مرور خود را خصوصی و ایمن نگه دارید.

این افزونه به طور خودکار ردیاب ها را  بر اساس رفتار آنها مسدود کند. Privacy Badger را نصب و فعال کنید تا شرکت ها را از اطلاعات شخصیتان دور نگه دارد.

Facebook Container

Facebook Container افزونه ای در Mozilla فایرفاکس (Firefox) است که استفاده فیس بوکتان را از سایر فعالیتهای onlineشما جدا می کند و پیگیری بازدیدهای شما از سایر وب سایتها را با استفاده از کوکی های ردیابی برای فیس بوک دشوارتر می کند.

به خاطر داشته باشید که این برنامه نمیتواند اطلاعاتی که فیس بوک از شما دارد را حذف کند اما خبر خوب این است که می‌توانید در هر زمان اطلاعات خود را به صورت دستی از فیس بوک دانلود وحذف نمایید.

بهترین وبرترین افزودنی‌های فایرفاکس (firefox) برای بهبود بهره وری

آیا به دنبال افزایش بهره وری در کارهای خود هستید؟ فایرفاکس (firefox)  افزونه‌های زیادی دارد که به شما کمک می کند حواس پرتی را برطرف کرده و بهتر روی وظایف خود تمرکز کنید.

در ادامه  بهترین وبرترین افزونه ها برای کارآمد کردن مرورگر (browser) تان معرفی شده است.

Adblock Plus

این افزونه بهترین وبرترین برنامه  برای از بین بردن حواس پرتی های غیر ضروری در وب و  مسدود کننده تبلیغات است.

Adblock Plus یک افزونه فری یا رایگان فایرفاکس (firefox) است که می‌توانید برای مسدود کردن تبلیغات و سایت های بدافزار، همچنین غیرفعال کردن ردیابی کوکی ها از آن استفاده کنید.

در Adblock Plus  می‌توانید نوع محتوایی را که می خواهید مسدود کنید انتخاب کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید دکمه های شبکه های  اجتماعی را در وب سایت ها غیرفعال کنید تا وسوسه گذراندن وقت در شبکه های اجتماعی را به طور کامل از بین ببرید.

Undo Close Tab

بستن تصادفی یک تب مهم می تواند بسیار آزار دهنده باشد. این موضوع مخصوصا زمانی که شما عجله دارید و فرصت ندارید تاریخچه مرورگر (browser)  را بررسی کنید اهمیت بیشتری دارد.

Undo Close Tab یک افزودنه فایرفاکس (Firefox) است که به شما امکان می‌دهد فوراً  تبی که تازه بسته شده است را باز نمایید. در واقع، شما می‌توانید 25 تب که اخیراً بسته شده  است را انتخاب کنید.

البته جدیدا خود فایرفاکس (Firefox) این قابلیت رو اضافه کرده و شما بدون نیاز به افزونه هم میتونید این کار رو انجام بدید

Tomato Clock

آیا با روش مدیریت زمان pomodoro آشنا هستید؟ در این روش جلسات کاری شما به فواصل 25 دقیقه ای با فاصله کوتاهی بین انها از هم جدا می شود.

این یک روش مدیریت زمان ثابت شده است که به شما کمک می کند تا در انجام کارها متمرکز باشید و کار را سریع‌تر انجام دهید.

Tomato Clock در واقع یک تایمر قابل تنظیم است که به شما امکان می‌دهد فواصل کار و فاصله زمانی خود را تعیین کنید. با پایان جلسه، اعلانی همراه با صدا دریافت خواهید کرد.

Tomato Clock همچنین آماری را نگه می دارد که می‌توانید برای پیگیری پیشرفت خود استفاده کنید.

Dark Reader

Dark Reader برای علاقه مندان به حالت تاریک الزامی است .

Dark Reader به شما امکان می‌دهد در حالت تاریک، هر وب سایتی را مرور کنید و به کاهش خستگی چشم در شرایط کم نور نیز کمک می کند.

می‌توانید از حالت اتوماتیک استفاده کنید، یا میزان روشنایی، کنتراست و سایر پارامترها را به دلخواه تنظیم کنید.

بهترین وبرترین افزونه‌های فایرفاکس (Firefox) برای استفاده روزمره

هدف نهایی افزونه ها، بهبود تجربه روزمره onlineشما و همچنین ساده سازی برخی کارها است. افزونه‌های زیر میانبر اطلاعاتی هستند که روزانه به آنها دسترسی پیدا می‌کنید و نصب آنها باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شود.

Grammarly

شما هر روز چیزهایی می نویسید، که شاید متوجه آنها نشوید. همه ما ایمیل، پیام و موارد دیگر می نویسیم. Grammarly یک دستیار نوشتن است که با ارائه پیشنهادهای بی درنگ در مورد چگونگی بهبود دستور زبان، لحن و سبک شما به شما کمک می کند.

این افزونه فقط یک غلط گیر املا نیست. Grammarly پس از نصب، به شما یاد می‌دهد که بهتر بنویسید و پیام خود را با وضوح و اطمینان بیشتری انتقال دهید.

البته نکته مهم اینجاست که اگر شما به زبان انگلیسی محتوا یا پیامی بنویسید این افزونه برای شما کاربرد دارد ولی فارسی رو پشتیبانی نمیکند

Weather Extension

اگر دوست دارید همیشه به اطلاعات آب‌وهوا در منطقه خود دسترسی داشته باشید، WeatherExtension افزونه موردنیاز شماست.

این افزونه به‌طور خودکار مکان شمارا شناسایی کرده و آب‌وهوای فعلی شمارا هر ساعت و همچنین پیش‌بینی 5 روز آینده را نشان می‌دهد.

می‌توانید ظاهر برنامه را سفارشی کنید، از آن برای نمایش هم‌زمان آب‌وهوا در مکان‌های مختلف و حتی تنظیم هشدارهای هوا استفاده کنید.

Amazon Assistant for فایرفاکس (Firefox)  

Amazon Assistant for فایرفاکس (Firefox) برنامه رسمی آمازون است که در مرورگر (browser)  ادغام‌شده است تا به شما کمک کند سریع‌تر در آمازون محصولات موردنظر خود را پیدا کنید .

البته این هم جز موارد نیست که خیلی در ایران کاربردی داشته باشد اما در اگر زیاد در سایت آمازون جست جو می‌کنید و می‌خواهید سریع‌تر به صفحه هدف خود برسید این افزونه به شما کمک می‌کند

مرور خود را به سطح بعدی برسانید

فایرفاکس (Firefox) در حال حاضر یک مرورگر (browser)  عالی است که به دلیل خصوصیات حریم خصوصی، امنیت و سهولت استفاده مشهور است.

بااین‌حال، بهترین وبرترین نکته در مورد فایرفاکس (firefox)، امکان شخصی‌سازی آن با افزونه‌های مختلف است. بهترین وبرترین افزونه‌های فایرفاکس (Firefox) را که دوست دارید انتخاب کنید و فایرفاکس (Firefox) را ایمن‌تر، سریع‌تر و کارآمدتر کنید.

از چه افزودنی‌های برای  فایرفاکس (Firefox) استفاده می‌کنید؟ آیا افزونه‌ای هست که به آن اشاره نکردیم؟ تجربه استفاده از فایرفاکس (Firefox) را با ما در نظرات به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا