فناوریگجت

iFixit ردیاب اپل «AirTag» را تغییر داد

گروه iFixit بعد از آنالیز دقیق قطعات داخلی AirTag اپل، حفره‌ای برای حلقه کلید روی آن ایجاد کرد.

 گروه iFixit اخیراً تمام اجزای ردیاب‌های AirTag دقیق بررسی کرده‌ است. بخش اول این بررسی دو قسمتی اجزای داخل این ردیاب را آنالیز می‌کند. عده‌ای از نبود حفره‌ای در آن که بتوان AirTag را از طریقش از حلقه کلید آویزان کرد ابراز تأسف کرده بودند؛ به‌همین‌دلیل، iFixit در بخش دوم بررسی‌، با دقت و بدون آسیب‌زدن به اجزا، حفره‌ای روی این ردیاب تعبیه کرد. در این صفخه قصد داریم این فرایند را بررسی کنیم. با ژوپیتر با همراه باشید

توضیحات iFixit درباره فرایند تغییر در AirTag انجام این کار:

بعد از آنالیز اولین AirTag، با استفاده از مته‌ای ۱۶٫۱ اینچی و با دقت بعد از برداشتن باتری، حفره‌ای روی ردیاب دومی ایجاد کردیم که در پکیج چهارتایی اپل وجود داشت. به‌طرز معجزه‌آسایی توانستیم از همه تراشه‌ها و بردها و آنتن‌ها عبور و فقط پلاستیک و چسب موجود در AirTag را سوراخ کنیم. خوشبختانه ردیاب جدید اپل از این مرحله جان سالم به‌در برد.

گروه iFixit هشدارهایی هم درباره انجام این عملیات داد. یکی از این هشدارها به این صورت است که حتماً باید برای انجام چنین کاری باتری دستگاه را جدا کنید؛ زیرا صدمات جبران‌ناپذیری به آن وارد می‌شود. همچنین، سوراخ‌کردن AirTag در جای اشتباه ممکن است آسیب جدی به این محصول بزند؛ بنابراین، فقط اگر در استفاده از مته مهارت دارید و می‌توانید چنین حفره‌ای در قطعه‌ای کوچک ایجاد کنید، این کار را انجام دهید. در غیر این صورت سمت این کار نروید.

سوراخ کردن AirTag

گروه ذکر شده «AirTag اپل»  را با «SmartTag و Tile Mate سامسونگ گلکسی» مقایسه کردند. ردیاب اپل با باتری سکه‌ای ۳ ولتی با قابلیت جابه‌جا‌شدن، کوچک‌ترین گزینه موجود در این دسته است. البته همین باتری در SmartTag هم دیده می‌شود که اکثر فضای داخلی را اشغال کرده است. 

iFixit بعد از این مقایسه گفت: «هر سه محصول با قدرت انگشت باز می‌شوند و برای این کار هیچ نیازی به ابزار دیگری نیست.» البته در فرایند بررسی اجزای AirTag، متوجه این موضوع شدند که باز کردن این محصول سخت‌تر از دو محصول دیگر است.

از هر سه محصول تصویرهایی با استفاده از اشعه ایکس گرفته شد و نتایج نشان داد اپل از فضای داخلی‌اش بهینه استفاده کرده است. سیاهی نسبی «AirTag» در تصویر اشعه ایکس به‌دلیل وجود آهن‌ربای بلندگوی مرکزی و پوشش باتری فولادی آن است. 


بیشتر بخوانید:

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا